Z tradycją w przyszłość

Ciasta, desery i napoje Lubelszczyzny

Wystawa „Ze sztuką przez życie”

23 maja 2017 r. uczniowie klasy 2at pod opieka Pani Marzanny Stus i Pani Małgorzaty Miszczak udali się z wizytą do Muzeum Chełmskiego, gdzie obejrzeli ciekawą ekspozycję dotyczącą dziejów tradycyjnej kultury ludowej regionu chełmskiego oraz wystawę malarstwa i rzeźby Państwa Stanisławy i Waleriana Mąków „Ze sztuką przez życie”. Wyjście było okazją do pogłębienia wiedzy o życiu codziennym, pracy i formach odpoczynku naszych przodków.

Z wizytą w Chełmskich Podziemiach Kredowych

7 lutego 2017 r. udaliśmy się pod opieką Pani Małgorzaty Miszczak i Pani Marzanny Stus na wycieczkę do Chełmskich Podziemi Kredowych, które w 1994 r. zostały wpisane do rejestru jako zabytek trzeciej klasy, unikatowa pozostałość górnictwa staropolskiego i kredowego w Europie. Przy wejściu do podziemi z ogromną dozą humoru przywitał nas Pan przewodnik. Słuchaliśmy z  zainteresowaniem historii związanych z kredowymi tunelami. Przeżyliśmy też chwile grozy, gdy w lochach ogarnęły nas egipskie ciemności i pojawił się Duch Bieluch.
Czas,  który wspólnie spędziliśmy, nie był stracony – pogłębiliśmy naszą wiedzę o Chełmie i doskonale bawiliśmy się.

Bartek Falicki 2at

Folder Eweliny Śmiech

Folder Dominika Mazura

Odpust i jarmark w Chełmie