| Dokumenty | Projekty | UONETPLUS | Współpraca z firmami |

    

Aktualności - Wydarzenia 


Wydarzenia 2010-2012

Wydarzenia 2012/2013

Wydarzenia 2013/2014

Wydarzenia 2014/2015

 

Ogłoszenie

UWAGA!!
Uczniowie chętni do udziału w kolejnej edycji Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu proszeni są o zgłoszenie udziału do nauczycieli przedmiotów zawodowych gastronomicznych do 20 X. 2015 roku. Etap szkolny olimpiady odbędzie się 5 listopada 2015 r. w ZSGiH.
Tematyka przewodnia tegorocznej olimpiady to "Żywność Prozdrowotna".

Ogłoszenie

Stowarzyszenie Rozwoju Logistyki i Eksportu Kresy z Chełma wraz z Polskim Stowarzyszeniem Dziennikarzy na Ukrainie im. Józefa Ignacego Kraszewskiego z Łucka organizuje zbiórkę książek dla ukraińskich dzieci i młodzieży.

Samorząd Uczniowski i biblioteka zwracają się z ogromną prośbą do społeczności naszej szkoły o wsparcie zbiórki, która ma na celu utworzenie polskiej biblioteki w Liceum Technologicznym nr 24 w Łucku.

Książki mogą być nowe lub używane w dobrym stanie. Mile widziana jest beletrystyka, literatura piękna, słowniki, podręczniki do wszystkich przedmiotów na wszystkich poziomach nauczania. Bibliotece przydadzą się również płyty z filmami i piosenkami polskimi. 

Książki i płyty należy przekazać p. Renacie Nowosad, p. Renacie Worlickiej – Kądziela lub bibliotece szkolnej w terminie do 10.10.2015 roku.

Samorząd Uczniowski
Biblioteka szkolna
Anna Berbecka
Renata Nowosad
Tomasz Gwiazda
Katarzyna Oliwiak
Renata Worlicka Kądziela

Akcja "Sprzątanie świata"

Piątek 18 września br. był dla nas bardzo pracowity. Uczniowie klas 1bt, 1ct,1az wraz z wychowawcami wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata" i wyposażeni w foliowe worki oraz rękawice wyruszyli porządkować wyznaczone tereny. Pogoda nam sprzyjała, parkowe ławeczki kusiły i niejeden z nas marzył, by rozkoszować się ostatnim gorącym letnim dniem, ale nie było mowy o słodkim lenistwie. Walka ze śmieciami, choć ciężka, okazała się w pełni wygrana. Nie ominęliśmy żadnego papierka, opakowania po słodyczach, strzępka gazety. Wyzbieraliśmy puste i potłuczone butelki. Uporządkowaliśmy w ten sposób część ul. Reformackiej, park miejski oraz plac przy ul. Lutosławskiego. Było warto! Przyjemnie przecież patrzeć na czyściutkie skwery. Kolejna taka akcja w przyszłym roku i już dziś wiemy, że będziemy w niej uczestniczyć.

 
 
     

Bankiet w Chełmskiej Bibliotece Publicznej

Tak prezentowali się uczniowie ZSGiH podczas bankietu zorganizowane w Chełmskiej Bibliotece Publicznej w dniu 17.09.2015 r. Młodzież przygotowała poczęstunek, nakrycie stołu wraz z dekoracją oraz obsługiwała uczestników przyjęcia zgodnie z obowiązującymi zasadami. Opiekunami uczniów były: P. Joanna Juszczak i P. Renata Wituch.

 

Warsztaty "Zdrowa Mama - Zdrowe Dziecko"

W dniach: 9, 23 czerwca oraz 15 września 2015 roku w Chełmskiej Bibliotece Publicznej odbyły się 3 spotkania warsztatowe pt.: "Zdrowa Mama - Zdrowe Dziecko". Dotyczyły one tematyki zdrowego żywienia kobiet w ciąży, dzieci do 6 miesiąca życia oraz dzieci do lat 3.
Warsztaty prowadziła Pani Anna Roczon, a poczęstunek dla uczestników oraz obsługę warsztatów przygotowały uczennice z koła dietetycznego: Paulina Bondaruk, Dominika Czuluk oraz Marta Uraziuk z klasy 2at.
Uczestnicy najpierw wysłuchali krótkich wykładów dotyczących zasad zdrowego żywienia a następnie mieli okazję spróbowania pysznych potraw przygotowanych przez uczniów ZSGiH.

   
   
   

Uroczysta sesja Rady Miasta

W dniu 14.09.2015 roku w Chełmskiej Bibliotece Publicznej odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta
a następnie bankiet z okazji 25 lecia Samorządu Miasta Chełm.
Młodzież z klas: 1bt, 2dz, 2at, 3ct, oraz 3az pod opieką P. Barbary Struskiej, Anny Roczon oraz Zofii Jędraczki jak zwykle spisała się na medal profesjonalnie obsługując przybyłych gości.
Wszyscy obecni chwalili smaczne i pięknie podane potrawy przygotowane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły

   

SYMBOLE ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY W CHEŁMIE

 5 września Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej kończącej pobyt symboli Światowych Dni Młodzieży w Chełmie.

Ciekawa jest historia symboli …
Krzyż Światowych Dni Młodzieży wykonano w 1983 r. z okazji rozpoczęcia Roku Świętego Jubileuszu Odkupienia (25.03.1983 – 22.04.1984). Na prośbę młodych św. Jan Paweł II przekazał krzyż w 1984 r. młodzieży świata.
Ojciec Święty powierzając im krzyż w Niedzielę Zmartwychwstania, mówił:
„Droga młodzieży, na zakończenie Roku Świętego powierzam wam znak tego Roku Jubileuszowego: Krzyż Chrystusa! Nieście go na cały świat jako znak miłości Pana Jezusa do ludzkości i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest zbawienie i odkupienie.”
św. Jan Paweł II, Rzym, 22 kwietnia 1984

Na początku młodzi zabrali krzyż do Centrum San Lorenzo, domu młodzieży założonego przez św. Jana Pawła II w Watykanie. Stamtąd wyruszał on w kolejne podróże.
Najpierw na Dni Katolików do Niemiec (1984 r.), a potem do kolejnych krajów europejskich.
W 1987 r. krzyż po raz pierwszy przewieziono poza Europę do w Buenos Aires, gdzie odbył się II Światowy Dzień Młodzieży. Tak rozpoczęła się pielgrzymka krzyża po całym świecie.

Krzyż był już na wszystkich kontynentach, także w krajach doświadczanych wojnami i konfliktami. Młodzi niosą go zarówno do sanktuariów i miejsc wydarzeń religijnych, jak też tam, gdzie na co dzień potrzeba świadectwa wiary. Przy nim modlono się w miejscu zamachów na World Trade Center w Nowym Jorku i w Rwandzie dotkniętej skutkami okrutnej wojny domowej. Odwiedził siedzibę ONZ oraz niezliczone szkoły, szpitale i więzienia.

Ikona Matki Bożej Wybawicielki Ludu Rzymskiego (Salus Populi Romani) należy do najbardziej czczonych wizerunków Maryi we Włoszech. Po raz pierwszy na Światowych Dniach Młodzieży Matka Boża w tym wizerunku pojawiła się w 2000 r., kiedy kopię ikony umieszczono przy papieskim ołtarzu na Tor Vergata. W 2003 r. papież powierzył młodym kopię ikony, by wraz z krzyżem wędrowała po świecie.
Od 14.04.2014 r. Krzyż Roku Świętego i ikona Matki Bożej Wybawicielki Ludu Rzymskiego pielgrzymuje po polskich diecezjach, przygotowując Polaków na Światowe Dni Młodzieży, które będą miały miejsce w Krakowie w dniach 26.07 - 31.07 2016 r.

Narodowe Czytanie "Lalki" Bolesława Prusa

5 września 2015 r. na dziedzińcu szkoły spotkali się nauczyciele i uczniowie naszej placówki, by wziąć aktywny udział w akcji Narodowe Czytanie "Lalki" B. Prusa.
Lektura powieści przybliżyła wszystkim realia życia społeczeństwa Warszawy końca XIX wieku. Poznaliśmy też przemyślenia, troski, stosunek do pracy i spraw narodu bohaterów utworu.
Dziękujemy miłośnikom czytelnictwa za zaangażowanie w akcję.
Czytajmy przez cały rok w domu, szkole, w czasie wakacji…, czytajmy, by zdobywać wiedzę, czytajmy dla przyjemności…

Kilka cytatów z Lalki Bolesława Prusa
„Szczęście każdy nosi w sobie.”
„(…)głupstwo całe życie, którego początku nie pamiętamy, a końca nie znamy… Gdzież prawda?”
„ Bywają wielkie zbrodnie na świecie, ale chyba największą jest zabić miłość.”
„Czarodziejskie ogrody, bogate pałace, piękne królewny, wierna służba i gotowi do ofiar przyjaciele, wszystko to ma się za pieniądze...”
„Człowiek jest wtedy najszczęśliwszy, kiedy dokoła siebie widzi to, co nosi w sobie samym...”
„Jakież to pospolite sprężyny wywołują ruch w świecie: trochę węgla ożywia okręt, trochę serca – człowieka...”
„Kto nie idzie naprzód, cofa się.”
„ (...) najlepszym lekarstwem na nasze własne kłopoty jest cudze nieszczęście.”
„Miłość patrzy przez mikroskop.”


 

Targi Przemysłu Cukierniczego i Piekarskiego "Bakepol" w Lublinie

Zapraszamy do udziału w Targach Przemysłu Cukierniczego i Piekarskiego Bakepol w Lublinie dnia 13.10.2015 r. Bilet wstępu na targi 7 zł + koszty dojazdu. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z Nauczycielami: Joanną Juszczak, Renatą Wituch do dnia 11.09.2015 roku.

 

Akcja "Narodowe czytanie"

Prezydent zaprasza na  "Narodowe czytanie"

 

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

1 września 2015 r. o godz. 9.00 w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Pani dyrektor Marta Mazurek serdecznie powitała grono pedagogiczne, rodziców i przede wszystkim uczniów po wakacyjnej przerwie, życząc wszystkim zapału i wytrwałości w codziennej pracy. Nawiązała również w swoim wystąpieniu do 76 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Następnie w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Po części oficjalnej głos zabrali uczniowie klas starszych, którzy w z dużą dozą humoru przyjęli ”pierwszaków” do społeczności uczniowskiej „Gastronomów”.